Category: interiér

05
okt

INTERIÉR 3 – IZBOVÉHO DOMU MARTIN

INFO

Typ: návrh, realizácia

Autor: Oliver Špigúth, Tomáš Machník

Miesto: Martin, Slovensko

Termín: 09/2016

POPIS

Návrh interiéru 3- izbového bytu v  maloplošnom rodinnom dome v maximálnej možnej miere využíva poskytovaný priestor tak aby pôsobil priestrannejšie a pritom uspokojil požiadavky jeho obyvateľov. Materiálové stvárnenie interiéru je navrhnuté v minimalistických líniach v kombinácií s použitím  prírodných masívnych drevených materiálov. Obývačke dominujú prirodzené a neutrálne materiály. Drevo na podlahe je použité  v dubovom prevedení, na nábytkoch vo forme drevenej dýhy. Rovnaká drevená podlahu je použitá v celom byte, čím priestor opticky zjednocuje. Minimalistický koncept vhodne dopĺňajú prvky moderného dizajnu formou originálneho nábytku a svietidiel.

06
mar

INTERIÉR RODINNÉHO DOMU V MARTINE

INFO

Typ: architektonická štúdia, realizácia

Autor: Oliver Špigúth, Tomáš Machník

Miesto: Martin, Slovensko

Termín: 10/2016

POPIS

Interiér obytného priestoru nového domu definuje spojenie kuchynskej a obývacej izby. Zo vstupnej haly je priamo prístupná obývacia izba s jedálňou a kuchyňou. Hlavným prvkom obývacej izby je masívna sedacia súprava a krbová vložka s  obkladom z betónu a kartáčovanej lakovanej dubovej dýhy. Celkovo interiéru dominujú prírodné materiály masívneho dubu a prírodné materiály. Rovnaké drevo s povrchovou úpravou je použité na podlahe a nábytkoch v celom byte. Nábytok na mieru z prírodných materiálov je doplnený dizajnovými kusmi typového nábytku a  štýlovým osvetlením.

11
sep

REKONŠTRUKCIA RADOVKY MARTIN

INFO

Typ: architektonická štúdia, projekt

Autor: Oliver Špigúth

Miesto: Martin, Slovensko

Termín: 11/2016

POPIS

Návrh rekonštrukcie rodinného radového domu zo 70 tych rokov sme realizovali tak aby sa v maximálnej miere zachovala pôvodný charakter radovky. Zmenilo sa členenie južnej fasády v smere do záhrady kde sme pôvodný líniový balkón využili na zväčšenie a presvetlenie obytného priestoru dennej zóny. Tú sme prepojili s prístupnou pobytovou terasou. Pergola terasy chráni obytnú transparentnú fasádu pred južným slnkom. Pôvodnú dispozíciu sme čo najviac otvorili, čím sa interiér výrazne zosvetlil. Interiér je minimalistický v jednoduchých tvaroch s prírodným materiálom.

11
sep

INTERIÉR DENNEJ ZÓNY DOMU ŽILINA

INFO

Typ: architektonická štúdia

Autor: Oliver Špigúth, Tomáš Machník

Miesto: Žilina, Slovensko

Termín: 11/2016

POPIS

Návrh interiéru dennej zóny obývacej izby s kuchyňou v  maloplošnom rodinnom dome je navrhnutý v minimalistických líniach s použitím prírodných materiálov. V  priestore prevládajú dva materiály – stena z pohľadového betónu a topoľová preglejka použitá na kuchynskej linke. Kontrastné materiály sa vzájomne dopĺňajú a tvoria prirodzene  vyvážený kontrast. Ostatné prvky interiéru v monochromatických farbách nerušia materiálový koncepciu. Drevená masívna podlaha zo svetlého dubu dodáva priestoru svetlosť a zdôrazňuje jeho prírodný charakter.       Priestorové usporiadanie  je organizované tak aby poskytlo maximálny možný priestor a pritom uspokojilo požiadavky jeho majiteľov.